Srijeda, 24 Aprila, 2024

Garza odigrao najbolju partiju godine protiv Jokića i Denvera, ali nedovoljno za pobjedu

IZVORklix.ba

Na NBA parketima tokom noći iza nas odigrano je pet utakmica, a odličan nastup upisao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Luka Garza koji dobija sve više šanse u Minnesoti.
Garza neko vrijeme nije dobijao priliku za igru u NBA ligi, a u posljednjih pet utakmica to se promijenilo i sada ima zapaženu minutažu u Timberwolvesima.

Sinoć je upisao 11 poena i šest skokova, što mu je i najbolja partija u 2024. godini, a proveo je na terenu 22 minute. Ipak, gostujući Denver je slavio rezultatom 115:112.

Nuggetse je predvodio raspucani Nikola Jokić s 35 poena i 16 skokova. Kod Minnesote najefikasniji je bio Anthony Edwards sa 30 poena.

Dallas Mavericksi Luke Dončića nisu imali nikakvih problema i slavili su rezultatom 113:107 protiv San Antonio Spursa na gostovanju.

Dončić je upisao triple-double sa 18 poena, 16 asistencija i 10 skokova, a Kyrie Irving je bio najefikasniji s 28 u pobjedničkom sastavu.

Od ostalih rezultata izdvajaju se 42 poena Jalena Greena u pobjedi Houstona nad Washingtonom rezultatom 137:114 te pobjeda New Orleansa kod Brooklyna rezultatom 104:91. Orlando je bio bolji od Charlottea rezultatom 112:92.