Toni Kroos završava karijeru! U penziju odlazi kao jedan od najboljih veznjaka u historiji

IZVORklix.ba

Legendarni njemački reprezentativac Toni Kroos je šokirao sportski svijet i objavio da završava karijeru!

Tridesetčetvrtogodišnji Nijemac je dugo razmišljao o tome da li da nastavi karijeru nakon što mu ugovor s Real Madridom istekne 1. jula ove godine, a na kraju je odlučio da ode u nogometnu penziju.

Kroos je svoju konačnu odluku objavio na Instagramu u kojoj se zahvalio svima u Realu za deset divnih godina provedenih u Madridu.

“Donio sam odluku o završetku karijere nakon Eura. Uvijek sam govorio da će Real biti moj posljednji klub u karijeri. Sretan sam i ponosan što sam donio ovu odluku. Uvijek sam želio završiti karijeru na vrhuncu. Sada idemo po 15. titulu prvaka Evrope!”, poručio je Kroos.
Kroos je prije Reala igrao i za Bayern i Bayer, a osvojio je 31 trofej s klubovima. Na klupskom planu je osvojio sve što se moglo osvojiti – od titula prvaka, Kupa i Superkupa Njemačke, titula prvaka, Kupa i Superkupa Španije, pa sve do Liga prvaka kojih ima čak pet, UEFA Superkupova, te Svjetskih klupskih prvenstava.

Za reprezentaciju Njemačke je odigrao 108 utakmica uz 17 postignutih golova i 21 asistenciju, a osvojio je Svjetsko prvenstvo 2014., te treće mjesto 2010. godine.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.