Četvrtak, 18 Jula, 2024

Raspored Evropskog prvenstva u Njemačkoj sa svim terminima i satnicama

IZVORklix.ba

Evropsko prvenstvo u Njemačkoj se igra od 14. juna do 14. jula 2024. godine, a ovo je treći Euro s ukupno 24 reprezentacije i to nakon što ih je od 1996. do 2012. sudjelovalo 16, od 1980. do 1992. osam, a u prvih pet izdanja na završnicu su išle samo četiri.

U Njemačkoj će se odigrati ukupno 51 utakmica, a termini susreta su 15:00, 18:00 i 21:00. Euro će otvoriti utakmica domaćina Njemačke i Škotske na Allianz Areni u Münchenu, a pored ovog stadiona, susreti će se igrati na Olimpijskom stadionu u Berlinu, Signal Iduna Parku u Dortmundu, MHP Areni u Stuttgartu, Veltins Areni u Gelsenkirchenu, Waldstadionu u Frankfurtu, Volksparkstadionu u Hamburgu, Merkur Spiel Areni u Düsseldorfu, Rhein Energie Stadionu u Kölnu te Red Bull Areni u Leipzigu.

Devet od deset stadiona je ugostilo Svjetsko prvenstvo 2006. godine, a ovo će biti treći put da je Njemačka domaćin i to nakon 1988. godine te četiri susreta 2021. godine. Jedini protivkandidat je bila Turska, a finale će se igrati u Berlinu.

Njemačka je na Euro otišla kao domaćin, a dalje su kao prvoplasirani prošli Belgija, Francuska, Portugal, Španija, Engleska, Mađarska, Albanija, Danska, Turska te Rumunija dok su s drugog mjesta u grupi dalje prošli Škotska, Austrija, Slovačka, Nizozemska, Srbija, Češka Republika, Italija, Nizozemska, Hrvatska i Švicarska. Preko baraža Eura su se domogli Gruzija, Ukrajina i Poljska.

Žrijeb grupa se održao 2. decembra prošle godine u Hamburgu, a u nastavku možete pogledati kompletan raspored Eura sve do 14. jula 2024. godine.

Grupa A: Njemačka, Škotska, Mađarska, Švicarska

– petak, 14. juna:

21.00 München: Njemačka – Škotska

– subota, 15. juna:

15.00 Köln: Mađarska – Švicarska

– srijeda, 19. juna:

18.00 Stuttgart: Njemačka – Mađarska

21.00 Köln: Škotska – Švicarska

– nedjelja, 23. juna:

21.00 Frankfurt: Švicarska – Njemačka

21.00 Stuttgart: Škotska – Mađarska

Grupa B: Španija, Hrvatska, Italija, Albanija

– subota, 15. juna:

18.00 Berlin: Španija – Hrvatska

21.00 Dortmund: Italija – Albanija

– srijeda, 19. juna:

15.00: Hamburg: Hrvatska – Albanija

– četvrtak, 20. juna:

21.00 Gelsenkirchen: Španija – Italija

– ponedjeljak, 24. juna:

21.00 Düsseldorf: Albanija – Španija

21.00 Leipzig: Hrvatska – Italija

Grupa C: Slovenija, Danska, Srbija, Engleska

– nedjelja, 16. juna:

18.00 Stuttgart: Slovenija – Danska

21.00 Gelsenkirchen: Srbija – Engleska

– četvrtak, 20. juna:

15.00 München: Slovenija – Srbija

18.00 Frankfurt: Danska – Engleska

– utorak, 25. juna:

21.00 Köln: Engleska – Slovenija

21.00 München: Danska – Srbija

Grupa D: Poljska, Nizozemska, Austrija, Francuska

– nedjelja, 16. juna:

15.00 Hamburg: Poljska – Nizozemska

– ponedjeljak, 17. juna:

21.00 Düsseldorf: Austrija – Francuska

– petak, 21. juna:

18.00 Berlin: Poljska – Austrija

21.00 Leipzig: Nizozemska – Francuska

– utorak, 25. juna:

18.00 Berlin: Nizozemska – Austrija

18.00 Dortmund: Francuska – Poljska

Grupa E: Belgija, Slovačka, Rumunija, Ukrajina

– ponedjeljak, 17. juna:

15.00 München: Rumunija – Ukrajina

18.00 Frankfurt: Belgija – Slovačka

– petak, 21. juna:

15.00 Düsseldorf: Slovačka – Ukrajina

– subota, 22. juna:

21.00 Köln: Belgija – Rumunija

– srijeda, 26. juna:

18.00 Frankfurt: Slovačka – Rumunija

18.00 Stuttgart: Ukrajina – Belgija

Grupa F: Turska, Gruzija, Portugal, Češka

– utorak, 18. juna:

18.00 Dortmund: Turska – Gruzija

21.00 Leipzig: Portugal – Češka

– subota, 22. juna:

15.00 Hamburg: Gruzija – Češka

18.00 Dortmund: Turska – Portugal

– srijeda, 26. juna:

21.00 Gelsenkirchen: Gruzija – Portugal

21.00 Hamburg: Češka – Turska

Nokaut faza Eura:

osmina finala:

– subota, 29. juna:

18.00 Berlin: A2 – B2 (1)

21.00 Dortmund: A1 – C2 (2)

– nedjelja, 30. juna:

18.00 Gelsenkirchen: C1 – DEF3 (3)

21.00 Köln: B1 – A3/D3/E3/F3 (4)

– ponedjeljak, 1. jula:

18.00 Düsseldorf: D2 – E2 (5)

21.00 Frankfurt: F1 – A3/B3/C3 (6)

– utorak, 2. jula:

18.00 München: E1 – A3/B3/C3/D3 (7)

21.00 Leipzig: D1 – F2 (8)

četvrtina finala:

– petak, 5. jula:

18.00 Stuttgart: pobjednik 2 – pobjednik 4 (ČF1)

21.00 Hamburg: pobjednik 5 – pobjednik 6 (ČF2)

– subota, 6. jula:

18.00 Düsseldorf: pobjednik 3 – pobjednik 1 (ČF4)

21.00 Berlin: pobjednik 7 – pobjednik 8 (ČF3)

polufinale:

– utorak, 9. jula:

21.00 München: pobjednik ČF1 – pobjednik ČF 2 (PF1)

– srijeda, 10. jula:

21.00 Dortmund: pobjednik ČF3 – pobjednik ČF 4 (PF2)

finale:

– nedjelja, 14. jula:

21.00 Berlin: pobjednik PF1 – pobjednik PF2

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.
POVEZANI ČLANCI

NAJNOVIJE