Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Nurkić sa Phoenixom pred ispadanjem iz play-offa, skromna partija bh. centra

IZVORklix.ba

Košarkaši Minnesota Timberwolvesa savladali su kao gosti Phoenix Sunse rezultatom 126:109 i poveli su sa 3:0 u četvrtfinalnoj seriji Zapadne konferencije, dok je bh. igrač Jusuf Nurkić zabilježio skroman nastup u redovima domaćeg tima.

Nurkić je na terenu proveo 26 minuta i za to vrijeme je ubacio tri poena, uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Minnesota je susret prelomila u trećoj dionici kada je otišla na 20 koševa prednosti i do kraja su bez većih problema zadržali ubjedljivo vodstvo za break u seriji.

Najefikasniji kod gostiju bili su Anthony Edwards sa 36, Rudy Gobet sa 19 i Karl-Anthony Towns sa 18 poena. U redovima Phoenixa bolji od ostalih bili su Bradley Beal sa 28 i Kevin Durant sa 25 poena.

Luka Dončić je sa 22 poena, 10 skokova i devet asistencija predvodio Dalllas Maverickse do pobjede protiv Los Angeles Clippersa rezultatom 101:90 i vodstva u seriji 2:1.

Mavsi su igrali izvanrednu odbranu koja im je prethodno donijela i break u Los Angelesu, a sjajan u finišu utakmice bio je Kyrie Irving koji je postigao 19 od svojih 21 poena u posljednjih 13 minuta igre.

James Harden je ubacio 21 poen za Clipperse, ali samo sedam nakon poluvremena, dok su raspoloženi bili i Norman Pauel sa 21 i Ivica Zubac sa 19 poena i osam skokova.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.