Četvrtak, 16 Maja, 2024

Nije kraj dok Bayer ne izjednači: Leverkusen se ove sezone čak 11 puta spasio u nadoknadi

IZVORklix.ba

Ligu prvaka će osvojiti Real ili Borussia, u Engleskoj gledamo veliku bitku Cityja i Arsenala, Girona je pravi hit španske lige, no ova sezona će ostati upamćena najviše po rezultatima jedne ekipe – Bayer Leverkusena.

Bayer je sinoć srušio rekord po broju utakmica bez poraza u svim takmičenjima, a sinoćnjim remijem s Romom (2:2) taj njihov čudesan niz iznosi čak 49 utakmica.

Josip Stanišić je u sedmoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena pogodio za 2:2, a to je bila čak 11. utakmica ove sezone u kojoj je Bayer izbjegao poraz nakon isteka 90. minute susreta.

Do kraja sezone Bayern ima odigrati još četiri utakmice – dvije u prvenstvu protiv Bochuma i Augsburga, finale Evropske lige protiv Atalante i finale Kupa Njemačke protiv Kaiserslauterna.

Bundesligu su već osvojili, a s obzirom da su favoriti i protiv Atalante i Kaiserslauterna, veoma je izvjesno da će ove sezone osvojiti trostruku krunu i na taj način kompletirati najbolju sezonu u historiji kluba.

Osvojili su Bundesligu, igrat će finale Europske lige i finale Kupa, definitivno najveća sezona u povijesti ovog kluba.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.