Srijeda, 15 Maja, 2024

Nihad Đedović odveo Unicaju do titule u Ligi prvaka, pa je proslavio s kubankom

Košarkaši Unicaje su sinoć u Beogradu osvojili FIBA-inu ligu prvaka, treće po snazi evropsko klupsko košarkaško takmičenje.

IZVORklix.ba

Unicaja je u finalu savladala Tenerife rezultatom 80:75 i na taj način stigla do trećeg evropskog trofeja u 47-godišnjoj historiji kluba.

Klub iz Malage je 2001. godine osvojio nekadašnji Kup Koraća, a 2017. godine Eurokup, drugo po snazi evropsko klupsko takmičenje.

Sinoć su košarkaši Unicaje slavili u veoma uzbudljivoj utakmici, a Đedović je za 18 minuta na parketu postigao 14 poena uz dva skoka, te je na taj način bio jedan od najboljih u redovima svoje ekipe.

Nakon susreta fotografu FIBA-e najviše pažnje u svlačionici Unicaje je privukao nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine koji je odlučio trofej proslaviti zapalivši kubanku.

Tridesetčetverogodišnjem Đedoviću je to bio sedmi trofej u karijeri i prvi u evropskim takmičenjima.

Nekadašnji košarkaški as Bosne je osvojio u Njemačkoj tri prvenstva s Bayernom i dva Kupa Njemačke (po jedan s Albom i Bayernom), te jednom špansko prvenstvo s Barcelonom.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.