Srijeda, 18 Septembra, 2024

Hrvatska pala u grotlu Pireja i ostala bez Olimpijskih igara, Grci idu u grupu “smrti”

Košarkaška selekcija Grčke najnoviji je učesnik košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je večeras u finalu kvalifikacija u Pireju savladala Hrvatsku rezultatom 80:69.

IZVORklix.ba

Grčka će na Olimpijskim igrama igrati u grupi A sa Australijom, Kanadom i Španijom. U grupi B će igrati Francuska, Njemačka, Japan i Brazil, a grupu C čine Srbija, Amerika, Portoriko i Južni Sudan.

Image

Odlično je Hrvatska otvorila utakmicu na gostujućem parketu i u prvoj četvrtini u potpunosti je parirala favorizovanoj Grčkoj, te je nakon 10 minuta igre bilo 22:22.

Grke je sjajno služio šut za tri poena na početku i šutirali su odličnih 6/9 pa su na osnovu toga i napravili razliku u drugoj četvrtini i nakon petnaestak minuta igre poveli sa 37:29.

Na trenutak je Hrvatska zaprijetila preko Zubca i Drežnjaka te došla na samo koš zaostatka, ali na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Grka od 45:39.

U drugo poluvrijeme dosta bolje ulazi Grčka, koja na krilima Calathesa brzo dolazi do +9 (52:43), a nije se dugo čekalo ni da ta prednost postane dvocifrena.

Antetokounmpo je na dvije minute prije kraja treće četvrtine pogodio za ogromnih 64:50 i bilo je jasno da je pred Hrvatskom nemoguća misija.

Tačku na utakmicu stavio je svojom trojkom Papagiannis dvije i po minute do kraja, kada je pogodio za 75:62.

Krajnji rezultat bio je 80:69. Antetokounmpo je bio najefikasniji igrač u redovima pobjednika sa 23 poena, dok je 19 koševa ubacio Papagiannis. Kod Hrvatske je bolji od ostalih bio Zubac sa 19 koševa i 13 skokova.

Olimpijske igre počinju 26. jula u Parizu.