Četvrtak, 13 Marta, 2025

Hadžija iz KPZ Zenica: Sredio sam sebi posao čim izađem, vozit ću autobus u Minhenu

Od 1. maja 2002. godine je u KPZ Zenica, koji bi trebao napustiti istog datuma sljedeće godine

IZVORAvaz.ba

Fikret Hadžić, poznatiji kao Hadžija, jedan je od najpoznatijih osuđenika u regionu. Od 1. maja 2002. godine je u KPZ Zenica, koji bi trebao napustiti istog datuma sljedeće godine.

Hadžić je prije svega postao poznat po prepričavanju kobnog događaja kada je ubio trojicu ljudi.

– Plaču, dreče “nemoj hadžija, nećemo te više dirati”. I nećeš. Ja sam riješio ih pobiti i gotovo – prepričavao je Hadžić.

Kraj robije se bliži, a nakon 23 godine zatvora, kaže, ne bi nikada ponovio djelo koje je počinio. Za vrijeme izdržavanja kazne išao je na četiri operacije.

– Gotovo je, gledam da zaboravim, da se bacim na posao, da malo radim, da zaradim, ako mognem 4-5 godina raditi i da malo uživam kod kuće ako bude zdravlja- pričao je Hadžija za “Slučajeve X”.

Pisao je molbe da mu se skrati dio robije, ali bezuspješno.

-Ostalo mi je još godina, izdržat ću. Čim izađem sredio sam sebi posao u Minhenu, vozit ću autobus Minhen-Švicarska, profesionalni sam vozač autobusa, 7.000 vozača firma prima”, dodje, smatrajući da je davno trebao biti slobodan čovjek.

Smješten je u 4. paviljonu KPZ-a, “k’o tri zvjezdice, sve imaš”, priča dalje.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.
POVEZANI ČLANCI

NAJNOVIJE