Srijeda, 24 Aprila, 2024

Golman Junajteda dobio je dva žuta kartona i nije bio isključen: Evo zašto

Uprkos tome što su mu u istom susretu pokazana dva žuta kartona, imao je pravo braniti do kraja

Junajted je uspio izboriti finale FA kupa nakon dramatične utakmice protiv drugoligaša Coventryja, u kojoj do 71. minute imao prednost 3:0 protiv osmoplasirane momčadi Championshipa, a potom primio tri gola. Rasplet je došao nakon izvođenja jedanaesteraca, a favorizirana momčad bila je pritom bolja s 4:2.

Zanimljiv trenutak dogodio se pri raspucavanju s bijele tačke. Golman Junajteda Andre Onana, koji je pet minuta prije kraja susreta dobio žuti karton zbog zadržavanja igre, bio je javno opomenut i u tom dijelu igre. Uprkos tome što su mu u istom susretu pokazana dva žuta kartona, imao je pravo braniti do kraja.

Situaciju koja je mnoge začudila objasnili su engleski mediji uz pojašnjenje da sudac Robert Jones nije pogriješio što je Onanu ostavio u igri jer prema IFAB-ovom pravilu pod tačkom 10.3 žuti karton iz utakmice ne prenosi se u raspucavanje penala. Junajted će u finalu FA kupa igrati protiv Mančester Sitija. Onana ima pravo nastupa u toj utakmici. Utakmica se igra 25. maja.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.