Naime, donator koji je želio ostati anoniman uplatio je 23.000 KM za liječenje Bradarić čime je akcija prikupljanja pomoći zatvorena.
“Zahvaljujemo anonimnom donatoru i svima vama na donacijama, a našoj Mersiji želimo pobjedu nad opakom bolešću”, naveli su iz Pomozi.ba.
Mersija Bradarić iz Maglaja bori se sa zloćudnim tumorom – sarkomom. Nakon operacije suočila se s teškim komplikacijama: otvorena rana prijetila je da preraste u sepsu. Doktor je, iz suosjećanja, besplatno uradio zatvaranje rane, ali su troškovi bolničkog liječenja ostali, hospitalizacija, PET CT i VAC terapije doveli su do duga u iznosu od 14.850 eura.
Ova hrabra majka jednog divnog dječaka, uz pomoć porodice i prijatelja, već je prikupila ogromnih 45.000 eura za prvu operaciju. Nakon komplikacija i novih troškova liječenja, obratila se humanitarnom udruženju Pomozi.ba za pomoć.
