Nedjelja, 13 Oktobra, 2024

Trening reprezentacije BiH uoči ključnog meča protiv Mađarske u Ligi nacija

IZVORetto.ba

Reprezentacija Bosne i Hercegovine obavila je danas službeni trening u Butmiru uoči predstojeće utakmice protiv Mađarske u okviru UEFA A Lige nacija.

Dosadašnje utakmice između Bosne i Hercegovine i Mađarske uključivale su pet susreta – dva prijateljska i tri zvanična. Mađarska je ostvarila dvije pobjede, dok su tri utakmice završene bez pobjednika.

Prvi susret održan je 10. marta 1999. godine na stadionu „Albert Florian“ u Budimpešti, gdje su se reprezentacije susrele u prijateljskom meču koji je završio rezultatom 1:1. Bosna i Hercegovina je povela golom Mehe Kodre u 39. minuti, a izjednačio je Béla Illés iz penala u 65. minuti.

Druga prijateljska utakmica odigrana je 28. februara 2001. godine na „Bilinom polju“ u Zenici, koja je također završila 1:1. Mađarska je povela preko Ferenca Horvátha u 13. minuti, dok je izjednačenje postigao aktuelni selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, u 22. minuti.

Tokom kvalifikacija za EURO 2008, Bosna i Hercegovina je ugostila Mađarsku 6. septembra 2006. godine na „Bilinom polju“, a Mađarska je slavila rezultatom 3:1. Jedini gol za Bosnu i Hercegovinu postigao je Zvjezdan Misimović iz penala u 64. minuti, dok su za Mađarsku pogađali Szabolcs Huszti iz penala u 36. minuti, Zoltán Gera u 46. i Pál Dárdai u 49. minuti.

Revanš susret odigran je 8. septembra 2006. godine na stadionu „Sóstói“ u Sekešfehervaru, gdje je Mađarska ponovo pobijedila rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Zoltán Gera iz penala u 39. minuti.

Najnoviji susret između ovih selekcija odigrao se 10. septembra ove godine na „Puškaš Areni“ i završio je bez golova (0:0).

Utakmica Bosna i Hercegovina – Mađarska zakazana je za 14. oktobar u 20:45 sati na stadionu „Bilino polje“ u Zenici. Glavni sudija meča biće Anthony Taylor iz Engleske, a asistiraće mu Gary Beswick i Adam Nunn. Četvrti sudija je Darren England, dok će u VAR sobi biti David Coote i Constantine Hatzidakis.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.