Utorak, 17 Septembra, 2024

Šok utakmica u Minhenu: Srbija u 96. minuti izbjegla poraz od Slovenije

Nogometaši Slovenije i Srbije su podijelili su bodove na Football Areni u Minhenu u okviru drugog kola grupe C Evropskog prvenstva odigravši neriješeno 1:1.

Prvo poluvrijeme utakmice u Minhenu nam je ponudilo mnogo uzbuđenja, a rezultat se u nekoliko navrata mogao mijenjati. Slovenci su najbolju priliku za vodstvo imali u 38. minuti kada se Elšnik iznenada našao u prilici i šutirao, ali je uzdrmao stativu, a u nastavku akcije lopta je došla do Šeška koji je šutirao veoma loše.Četiri minute kasnije Vlahović je propustio zicer za Srbiju. Živković je ubacio loptu s desne strane, Mitrović se lijepo zagradio i potom izašao sam pred Oblaka, no golman Slovenije je sjajno odbranio njegov udarac.
Na samom početku drugog poluvremena Oblak je odbranio još jedan zicer Vlahoviću, a nakon pola sata igre istakao se i Rajković nakon šuta šeška iz daljine.

Slovenci su poveli u 69. minuti nakon kontranapada. Elšnik je ubacio loptu s lijeve strane, a na drugoj stativi je bio desni bek Slovenije Karničnik kojem nije bilo teško poslati loptu u gol za 1:0.

Srbija je do kraja utakmice pokušavala stići do izjednačenja, a u 96. minuti je u tome i uspjela golom Jovića za konačnih 1:1.

Slovenija nakon dvije odigrane utakmice ima dva, a Srbija jedan bod. U ovoj grupi danas se u 18 sati igra i duel između Engleske i Danske. U trećem kolu Srbija će igrati protiv Danske, a Slovenija protiv Engleske.