Utorak, 17 Septembra, 2024

SAD savladala Brazil i osigurali mjesto u polufinalu Olimpijade

IZVORetto.ba

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država izborila je mjesto u polufinalu olimpijskog turnira u Parizu nakon impresivne pobjede protiv Brazila rezultatom 122:87.

U početku utakmice, Amerikanci su se malo opuštali, ali su brzo preuzeli kontrolu i stekli prednost od 16 poena (33:17). Brazil je uspio smanjiti razliku do kraja prve četvrtine, ali su američki igrači u drugom kvartalu potpuno nadmašili protivnika. Serijom 15:0, SAD su otišli na poluvrijeme s rezultatom 63:36.

Drugo poluvrijeme obilježilo je izjednačena igra, ali su Amerikanci održavali svoju značajnu prednost i ušli u posljednju četvrtinu s prednošću od 23 poena. Brazilci, predvođeni Acom Petrovićem, nisu uspjeli pronaći način da se vrate u utakmicu, te su na kraju pretrpjeli značajan poraz.

Najefikasniji igrač u američkom timu bio je Devin Booker sa 18 poena, dok je Anthony Edwards dodao 17. S druge strane, Bruno Caboclo predvodio je Brazil sa 30 poena, dok je Georginho De Paula pridonio s 15 poena.

U polufinalu, SAD će se suočiti sa Srbijom, dok će drugi par činiti Njemačka i Francuska. Ova uzbudljiva polufinala odigrat će se u četvrtak.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.