Prema pisanju turskog lista Sabah, njeno beživotno tijelo pronašli su vozači koji su prolazili priobalnim putem u okrugu Hacı Hüseyin, gdje je došla na praznični odmor tokom Ramazanskog Bajrama.
Former ‘Miss Europe’ from Kosovo, Guler Erdogan, 27, dies after her vehicle plummets off an overpass
Police allegedly found alcohol in her blood, during Ramadan pic.twitter.com/KkhYcq4hlf
— RT (@RT_com) April 5, 2025
Na licu mjesta, hitna pomoć je mogla samo da konstatuje smrt 27-godišnje manekenke, koja je, prema prvim izvještajima, stradala nakon što ju je udario automobil dok je prelazila put.
Kako navodi list Sabah, Guler Erdogan je bila u alkoholiziranom stanju, zabavljala se sa prijateljima, a nakon što je policija pokušala da je zaustavi, odlučila je da pobjegne, što je na kraju dovelo do tragičnog incidenta.
Saznalo se da je mlada manekenka nosila titulu Miss Kosova Evrope i da je radila u manekenskoj agenciji. Porodica manekenke nije zvanično komentarisala ovu tragediju.