Gradonačelnik Banja Luke Igor Radojičić podijelio je na svom Facebook profilu fotografiju na kojoj su ljudi ispred marketa na distanci te disciplinirano čekaju red.
– Ovo nije fotografija iz Kine, već Banja Luka 16. marta. Disciplina i jasna svijest samih gradjana o potrebi i mjerama zaštite zdravlja, svog i ostalih oko nas. Sve možemo kad hoćemo! – naveo je u opisu fotografije, koju je jučer objavio.
Podsjećamo, ukoliko građani ako ne budu poštovali propisane mjere zaštite predviđene su novčane kazne.
Sve preventivne mjere uvedene su da se Bosni i Hercegovini ne bi ponovio scenario iz Italije.
U Bosni i Hercegovini jučer je registriran 25. slučaj zaraze koronavirusom kod muškarca iz Tešnja koji se nedavno vratio iz Italije, dok se dva pacijenta smatraju izliječenim. Najveći broj oboljelih, njih 20, registriran je na području bh. entiteta Republika Srpska, dok je petero zaraženih u Federaciji BiH.