Novi trener Sarajeva Mario Cvitanović oglasio se nakon remija svog tima u debiju protiv Zrinjskog. Istakao je kako nije nezadovoljan rezultatom i kaže da su igrači ispunili sve što je tražio.
Bordo tim je u 92. minuti ostao bez dva boda jer je Zrinjski golom došao do poravnanja i konačnih 1:1. To je bio debitantski bod za novog trenera na Koševu.
“Vrlo jednostavno, čestitke mojim igračima koji su dali srce na terenu. Mislim da smo bili dosta kvalitetni i organizovani. Pripremali smo baš na ovaj način utakmicu i Zrinjski nije bio opasan osim iz prekida. Mislim da je funkcionisalo jako dobro, poveli smo iz penala i imali tri ili četiri izgledne situacij”, rekao je Cvitanović.
Otkrio je i šta je nedostajalo njegovoj ekipi da dođe do pobjede.
“Zadnji pas, malo mirnoće, nepreciznost i to je sve utjecalo. Primili smo gol iz ničega, iz manjka agresije. Ponosan sam na igrače kako su predstavili Sarajevo i kako su se odnosili i prema dresu i prema zahtjevima”, kaže hrvatski stručnjak.
Cvitanović je za kraj dodao i da je utakmica bila korak unaprijed, te da je svaki dan takav – ekipa napreduje konstantno.
“Nemojmo zaboraviti da smo tek šest dana zajedno. Ovo je dug put i ja sam uvjeren da je svaki dan korak naprijed. I ova utakmica je korak naprijed. Naravno, neke stvari nisu funkcionisale, ali ja moram biti zadovoljan. Ovaj bod, bez obzira na sve, je bitan. Svjesni smo da ima dosta posla i ja sam optimističan i ponosan na svoje igrače”, zaključuje trener Sarajeva.
Sarajevo je napredovalo za jednu poziciju s osvojenim bodom, pošto je sada sedmoplasirano sa 10 bodova, a Zrinjski je na drugom mjestu preskočio Željezničar. Ova dva tima imaju po 18 bodova.
U narednom kolu Sarajevo gostuje Radniku u Bijeljini, a Zrinjski igra novi veliki derbi jer će na megdan Borcu u Banju Luku.