Srijeda, 2 Oktobra, 2024

Noć Lige prvaka: Dortmund slavio rekordnu pobjedu (7:1) u Ligi prvaka, Inter deklasirao Crvenu zvezdu

spot_imgspot_img

Aktuelni prvak Engleske Manchester City je deklasirao Slovan u Bratislavi, bilo je 4:0, a golove su postigli Ilkay Gundogan, Phil Foden, Erling Haaland i James McAtee dok su PSV i Sporting podijelili bodove, bilo je 1:1. Schouten je pogodio za domaće, a Braganca za goste…

SARAJEVO, 02. oktobra – Borussia iz Dortmunda je u drugom kolu Lige prvaka zabilježila najubjedljiviju svoju pobjedu u najelitnijem klupskom takmičenju, savladali su Celtic 7:1.

Dosadašnja njihova najubjedljivija pobjeda u Ligi prvaka je bila protiv Legije iz Varšave, bilo je 6:0 za Milionere u sezoni 2016/2017.

Strijelci za domaće su bili Adeyemi koji je postigao hat trick, Serhou Guirassy je dodao dva, Emre Can i Felix Nmecha po jedan, a jedini gol za goste je postigao Daizen Maeda.

Inter je na svom stadionu savladao Crvenu zvezdu rezultatom 4:0. U vodstvo ih je doveo Hakan Calhanoglu majstorskim golom iz slobodnjaka u 11. minuti utakmice što je bio rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu Inter je postigao još jedan gol i to preko Marka Arnautovića. Rade Krunić je katastrofalno pogriješio, loptu mu je uzeo Mehdi Taremi i dodao austrijskom napadaču koji je pogodio i udvostručio prednost Nerazzurra.

Treći gol je djelo rezerviste Lautara Martineza koji je mrežu golmana Zvezde pogodio u 72. minuti susreta ponovo poslije asistencije Mehdija Taremi da bi se iranski napadač sam upisao u strijelce sedam minuta kasnije sa jedanaest metara i tako postavio konačan rezultat susreta.

Aktuelni prvak Engleske Manchester City je deklasirao Slovan u Bratislavi, bilo je 4:0, a golove su postigli Ilkay Gundogan, Phil Foden, Erling Haaland i James McAtee dok su PSV i Sporting podijelili bodove, bilo je 1:1. Schouten je pogodio za domaće, a Braganca za goste.

Rezultati i strijelci:

Borussia Dortmund – Celtic 7:1 (Can (p) 7’, Adeyemi 11’, 29’, 42’, Guirassy (p) 40’, 67’, Nmecha 79’ / Maeda 9’)

Inter – Crvena zvezda 4:0 (Calhanoglu 11’, Arnautović 59’, Lautaro 72’, Taremi (p) 78’)

PSV – Sporting 1:1 (Schouten 15’ / Braganca 84’)

Slovan Bratislava – Manchester City 0:4 (Gundogan 8’, Foden 15’, Haaland 58’, McAtee 74’)

Salzburg – Brest 0:4 (Sima 24’, 71’, Camara 66’, Pereira Lage 75’)

Stuttgart – Sparta Prag 1:1 (Millot 7’ / Kairinen 32’)

Arsenal – PSG 2:0 (Havertz 20’, Saka 35’)

Bayer Leverkusen – Milan 1:0 (Boniface 51’)

Barcelona – Young Boys 5:0 (Lewandowski 8’, 51’, Raphina 34’, Martinez 37’, Camara 81’)

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.