Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Kylian Mbappe konačno ‘probio led’ u La Ligi! Sjajni Francuz dvostruki strijelac u pobjedi Reala nad Betisom

IZVORetto.ba

Nogometaši Real Madrida su u utakmici četvrtog kola španske La Lige na svom Santiago Bernabeu stadionu savladali Real Betis rezultatom 2:0.

Real se itekako muči na početku sezone, a atomski napad ‘Kraljevskog kluba’ prepun zvijezda ne postiže lagano golove. Ipak, večeras su osvojena sva tri boda, što je bilo jako bitno.

Poprilično se domaćin patio u prvom poluvremenu , dok su jedine prijetnje stizale preko Mbappea, ali je sve to bilo daleko od ubjedljivog. S druge strane, Betis također nije briljirao, te je u redovima ovog tima najkonkretniji bio Ez Abde.

Prvi pogodak vidjeli smo tek u 67. minutu susreta. Fenomenalni Federico Valverde je na nestvaran način petom proigrao Kyliana Mbappea, koji sjajno matira golmana gostiju za 1:0.

Svega devet minuta kasnije Real povećava prednost i postavlja konačnih 2:0. Vinicius Junior je iznudio penal, a Mbappe po drugi put zabija i ostavlja bodove na Bernabeu.

Real Madrid je tako upisao drugi trijumf u domaćem prvenstvu i sada je na osam osvojenih bodova iz četiri utakmice. Nakon reprezentativne pauze izabranike Carla Ancelottija čeka teško gostovanje u San Sebastianu kod Real Sociedada. Betis će dočekati Leganes.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.