Utorak, 3 Septembra, 2024

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom protiv Japana započela Olimpijske igre

IZVORetto.ba

Rukometna reprezentacija Hrvatske otvorila je Olimpijske igre u Parizu uzbudljivom pobjedom protiv Japana rezultatom 30:29. Utakmica je bila izuzetno napeta, s velikim preokretima i dramatičnim završetkom.

Japan je u prvom poluvremenu uspio napraviti prednost, zahvaljujući seriji od 5:0 koja im je omogućila vodstvo 18:13 na odmoru. U nastavku utakmice, Japanci su nastavili dominirati, pa su u 40. minuti imali prednost od 23:17. Međutim, Hrvatska se vratila u igru s serijom 4:0, a u 52. minuti preokrenula rezultat u svoju korist, povela 25:24.

Konačna drama odigrala se u posljednjim sekundama utakmice. Hrvatska je do pobjede došla golom Martinovića u posljednjoj sekundi, dok je Japan u svom posljednjem napadu promašio odličnu priliku i pogodio prečku, sprječivši tako veliki iznenađenje.

Najefikasniji igrač Hrvatske bio je Šoštarić sa šest golova, dok su Martinović i Mihić pridonijeli s po četiri gola. S druge strane, Yasuhira je predvodio Japan s deset golova, dok je Fujisaka dodao pet. U grupi s Hrvatskom nalaze se još selekcije Slovenije, Njemačke, Švedske i Španjije, a prve četiri ekipe prolaze u četvrtfinale.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.