Srijeda, 18 Septembra, 2024

Haalandov hat-trick donio pobjedu Manchester Cityju u Londonu

IZVORetto.ba

Manchester City nastavlja besprijekoran početak sezone Premier lige, nakon što su u 3. kolu na London stadionu pobijedili West Ham rezultatom 3:1.

Većinu golova viđeno je u prvom poluvremenu, počevši s pogotkom Erlinga Haalanda u 10. minuti.

Deset minuta kasnije, West Ham je izjednačio rezultat nakon što je Ruben Dias nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu. No, Haaland se ponovo istaknuo i postigao svoj drugi gol u 30. minuti, donoseći Cityju prednost od 2:1 s preciznim udarcem pod prečku.

U drugom poluvremenu, iako su domaći imali nekoliko prilika, City je kontrolirao igru veći dio vremena, a utakmica se odvijala pretežno na sredini terena. Haaland je šest minuta prije kraja utakmice završio posao, postigavši svoj treći gol i zaokružujući hat-trick. Ovaj fantastičan nastup slijedio je njegov hat-trick iz prošlog kola, čime je Haaland briljantno otvorio sezonu.

Manchester City sada ima maksimalnih devet bodova iz tri kola i priprema se za susret s Brentfordom. West Ham, sa tri osvojena boda, u sljedećem kolu odlazi na gostovanje Fulhamu.