Subota, 26 Oktobra, 2024

Fenomenalna Tea Kovačević pokorila tenisku sezonu: Nakon Evropskog, osvojila je i završni Masters

Kovačević je osvojila završni Masters gdje su joj protivnice bile teniserke dvije godine starije od nje.

IZVORavaz.ba

Bosna i Hercegovina ima čudo od teniserke. Maestralna Tea Kovačević je sa svega 14 godina pokorila cijelu tenisku sezonu, a fenomenalnu potvrdu potvrdila je osvajanjem završnog Mastersa u Monte Karlu.

Kovačević je osvojila završni Masters gdje su joj protivnice bile teniserke dvije godine starije od nje, ali ni to joj nije predstavljalo prepreku na putu do trofeja.

Danas je u finalu briljirala protiv teniserke iz Bjelorusije Vlade Razine s 2:0 (6:0, 7:6).

Sjajna Tea je prvi set dobila sa maksimalnih 6:0 za svega 22 minute igre. U drugom setu se vodila velika borba,te je se otišlo u taj.brejk nakon rezultata 6:6 u gemovima. Kovačević uspjela smoći snage, te taj-brejk dobiti rezultatom 7:3, za konačni rezultat drugog seta 7:6.

Prethodno je u prvom kolu grupne faze savladala Eleonoru Tonevu iz Bugarske (6:2, 6:1), a onda i Hrvaticu Niku Čakarun (6:1, 6:4), a Tea je jučer bila bolja od Rumunjke Marije Sandru s 6:2, 2:6 i 6:3.

Podsjetimo, sjajna Tea Kovačević je ranije osvojila titulu evropske prvakinje.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.