Utorak, 3 Septembra, 2024

Džeko sjajno otvorio novu sezonu i postigao gol za Fenerbahče

IZVORklix.ba

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko postigao je gol za izjednačenje u duelu između švicarskog Lugana i Fenerbahčea u okviru 2. pretkola Lige prvaka.

U 45. minuti Dijamant je realizovao penal za 1:1, iako je golman bio veoma blizu da zaustavi njegov udarac. Prethodno je u kaznenom prostoru domaćih srušen Dušan Tadić, koji je očigledno prepustio jedanaesterac Džeki zbog nepisanog pravila da ne izvodi penal onaj na kome je napravljen.

Inače, Lugano je iznenađujuće poveo na samom startu kada je El Wafi pogodio glavom u 4. minuti, ali Fener je u samom finišu poluvremena poravnao i vratio se u susret.

Bolji iz ovog dvomeča u 3. pretkolu Lige prvaka odmjerit će snage sa francuskim Lilleom.

Džeko je prošle sezone bio prvi strijelac Fenerbahčea sa 25 golova u svim tamičenjima na 46 utakmica, a tome učinku je dodao i deset asistencija.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.