Utorak, 17 Septembra, 2024

Đoković degradirao Nadala na Roland Garrosu: Nanio mu najteži poraz u karijeri

IZVORetto.ba

Srbijanski teniser Novak Đoković je u svom posljednjem susretu sa Špancem Rafaelom Nadalom ostvario uvjerljivu pobjedu, savladavši ga sa 2:0 u setovima.

Ovaj meč na pariškoj šljaci, gdje je Nadal osvojio nevjerojatnih 14 naslova na Roland Garrosu, bio je jedan od najtežih poraza u Nadalovoj dugogodišnjoj karijeri. Iako je Nadal u drugom setu uspio da nadoknadi dva brejka zaostatka, očigledno je da je došlo vrijeme za penziju.

Nadal se duže vrijeme borio sa povredama, čak je bilo upitno hoće li nastupiti u singleu na Olimpijskim igrama u Parizu, na kraju je smogao snage i pobijedio Martona Fucsovicsa u prvom kolu, no u drugom je Đoković bio superioran i zasluženo slavio veliku pobjedu.

Već u drugom gemu prvog seta Đoković je oduzeo servis španskom teniseru, a nakon toga u četvrtom je iskoristio treću gem loptu i poveo sa 4:0 da bi u sedmom gemu došao do set lopte koju je iskoristio i osvojio prvi set rezultatom 6:1.

Nastavak nam je donio praktički identičnu igru kao i u prvom setu pa je tako Đoković u prvom gemu drugog seta iskoristio drugu brejk loptu i poveo sa 1:0 da bi isti scenario viđen i u trećem gemu i poveo sa 3:0.

Nadal je potom u šestom gemu oduzeo servis srbijanskom teniseru i smanjio na 4:2 da bi potom iskoristio svoj servis gem i popravio utisak te smanjio rezultat na 4:3. Potom je Španac iskoristio drugu brejk loptu i u potpunosti se vratio u drugi set te izjednačio rezultat na 4:4. Nakon toga Đoković je iskoristio četvrtu brejk loptu i ponovo poveo sa 5:4 te došao u situaciju da servira za meč što je i iskoristio te tako nanio Nadalu najteži poraz u karijeri u Parizu. Dosad mu je najteži poraz na pariškoj šljaci nanio upravo Novak Đoković koji ga je u četvrtfinalu Roland Garrosa 2015. godine pobijedio sa 3:0 u setovima, a Nadal je osvojio svega devet gemova.

Đoković će u pohodu na zlatno olimpijsko odličje u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Dominika Kopfnera iz Njemačke i Mattea Arnaldija iz Italije.