Četvrtak, 10 Jula, 2025

Biljani u Ključu: 33 godine od jednog od najstravičnijih ratnih zločina

Biljani u Ključu danas su bili mjesto tuge i bola. Prije 33 godine, upravo ovdje, dogodio se jedan od najstravičnijih ratnih zločina u Bosanskoj Krajini. Srpski vojnici i policajci su 1992. godine, u samo jednom danu, ubili 256 civila. Među njima, bila je i 4-mjesečna beba Amila Džaferagić.

KLJUČ, 10. jula – Svake godine, Medžlis Islamske zajednice Ključ organizira Program obilježavanja ove tužne godišnjice.

I danas su se, kao i prethodnih godina, čitala imena svih ubijenih, osuđeno je neprocesuiranje onih koji su učestvovali u egzekuciji čitavih porodica, a poručeno je da se nikada neće zaboraviti zločini koje su počinile bivše komšije prema mještanima doline Sanice.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.
POVEZANI ČLANCI

NAJNOVIJE