Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Austrija trijumfuje nad mladom reprezentacijom BiH

IZVORetto.ba

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine do 21 godine pretrpjela je večeras poraz od Austrije u 6. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Utakmica odigrana na stadionu Grbavica završena je rezultatom 2:0 u korist gostiju.

Austrija je od samog početka meča preuzela kontrolu i dominirala igrom. Iako su izabranici selektora Vinka Marinovića pružili čvrst otpor, gosti su stvorili brojne prilike. Već u 7. minuti, Veratsching je imao odličnu priliku iz blizine, ali je njegov udarac otišao pored gola. Bosna i Hercegovina je odgovorila u 27. minuti kada je Mehmedović poslao precizan centaršut, Kahvić glavom asistirao Ibrišimoviću, čiji udarac je završio iznad prečke.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, uprkos nekoliko prilika s obje strane. Međutim, Austrija je u drugom poluvremenu došla do vodstva. U 56. minuti, Seidl je poslao loptu u mrežu golmana Damjanovića za 1:0.

Iako su bh. reprezentativci pokušali izjednačiti, Seidl je u 77. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici i osigurao pobjedu Austriji rezultatom 2:0.

Nakon ovog poraza, Bosna i Hercegovina ostaje pretposljednja na tabeli sa samo tri osvojena boda iz šest mečeva, dok je Austrija skočila na drugo mjesto sa 11 bodova. Na vrhu tabele nalazi se Slovenija sa 15 bodova, dok Francuska drži treće mjesto s 9 bodova i utakmicom zaostatka.