Srijeda, 18 Septembra, 2024

Jakirović odradio najteži press u trenerskoj karijeri: “Neka udare slobodno po meni, ako me…”

IZVORetto.ba

Nogometaši Dinama sinoć su doživjeli ogorman poraz u Minhenu od Bayerna u okviru 1. kola ligaške faze Lige prvaka. Slavili su domaćini protiv tima iz Zagreba sa čak 9:2.

Bayern je nakon prvog poluvremena imao prednost od 3:0, te se već tada činilo da nogometašima Dinama predvođenim Sergejom Jakirovićem prijeti prava katastrofa.

Prvih pet minuta drugog poluvremena bilo je sjajno za Dinamo jer su uspjeli postići dva brza gola i vratiti se na 3:2, a onda je uslijedila prava katastrofa.

Redali su se golova Bayerna kao na traci, te je utakmica na kraju završena sa pobjedom domaće ekipe od čak 9:2.

Nakon utakmice press konferenciju na Allianzd Areni odradio je Sergej Jakirović i nema sumnje da je to bila jedna od najtežih press konferencija u njegovoj karijeri.

“Teška večer za nas. Bayern je drugi svijet. Prvo poluvrijeme je bilo slabije. U drugom dijelu smanjili smo na 3:2, imao je Pjaca šansu za 3:3.

Onda smo pogriješili, počeli smo se nadigravati s njima i jurcati. Ljudi su puno bolji od nas, ovo je za nas prava lekcija. Bayern je prezentirao vrhunski nogomet”.

Kakva je reakcija nogometaša nakon ovakvog poraza?

“Mijenjali smo radi problema Pierre-Gabriela i Ogiware. Igračima je teško, kako bi im bilo. Moramo ići dalje, sad smo vidjeli gdje smo u odnosu na momčad koja je u vrhu europskog nogometa.”

Imate li još uvijek podršku ekipe?

“Uopće ne sumnjam u podršku momčadi. Doživjeli smo težak nokaut, ali moramo ujutro ustati, ići dalje. Nema se tu što bitno mijenjati. U cijeloj zadnjoj liniji smo imali problema. Ljudi su brži, jači u duelu. Ostali smo prije utakmice i bez Sučića…”

Bio je ovo najteži evropski poraz u historiji. Kakva će biti reakcija sa vrha kluba?

“To nije pitanje za mene! Neka udare slobodno po meni. Radim svoj posao najbolje što znam. Ako me momčad ne prati, sam ću to riješiti. Već sam pričao s momčadi, prvo s Nevistićem, koji je primio devet golova.

Treba igrače psihološki podići. Ovih dana ćemo puno pričati, zarotirati određene pozicije, treba nam svježina za utakmicu s Slaven Belupom”, rekao je Jakirović.

DODAJ KOMENTAR:

Napomena: Poštovani, molimo Vas da se pridržavate pravila komentarisanja. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje ili bilo kakav drugi govor mržnje. Zadržavamo pravo obrisati takav komentar bez najave i objašnjenja.