500 migranata na ničijoj zemlji

Nakon što je Operativna grupa za upravljanje migracijama Unsko-sanskog kantona donijela set naredbi kojima se, između ostalog, zabranjuje prijevoz migranata u Kantonu, skoro 500 migranata ostalo je “zaglavljeno” na ničijoj zemlji kod Bosanske Otoke.

Iako su prethodnih dana u nekoliko navrata migranti blokirali saobraćaj na putu Bosanska Otoka – Bosanski Novi, danas u vrijeme naše posjete situacija je bila pod kontrolom.

Migranti su se smjestili na prugu i napravili improvizirana skloništa.
Nadaju se da će se patrole MUP-a RS i MUP-a USK maknuti pa da mogu otići sa ovog mjesta.

Nekima je to uspjelo, kažu, pod okriljem noći.
Posljednji događaji u Krajini jasno otkrivaju kolika je šteta po interes države i građana nastala kada je SDA, odnosno Šefik Džaferović, predsjedavajući Predsjedništva BiH personalno odbio plan Fahrudina Radončića u vezi sa migantskom krizom.

Jer, brza deportacija migranata i njihova izolacija u migrantskim centrima naravno u skladu sa najvišim standardima poštivanja ljudskih prava, sada se jasno pokazuje, jedini su kvalitetan i efikasan način da se sačuva sigurnost građana i lokalnih zajednica, posebno onih, na migrantskoj ruti.

Izvor: cazin.net

Dodaj komentar: [gs-fb-comments]

POVEZANI ČLANCI

Najnovije

58,466FansLike
8,496FollowersFollow
1,287SubscribersSubscribe